Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor aliquetenean idelit sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem.
1-677-124-44227

info@yourbusiness.com

184 Main Collins Street | West victoria 8007

Follow us On Instagram

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin, lorem quis.
Top
#TENVENA
Otravuj mě na
Facebooku
Špehuj na
Twitteru
Přidej si mě na
Linkedin

Bezplatný nástroj na správu sociálních sítí – Creator Studio

Často kladená otázka nástroje na správu sociálních sítí pro malé a střední firmy zdá se být zodpovězena. Navíc s příznivou cenovou politikou – zdarma. Byla otázka času, kdy sám Facebook přijde se sofistikovanějším řešením na správu více profilů a když před několika dny začal rollovat propojení s Instagramem, jde ve výsledku o jeden z nejvíc komplexních nástrojů na analýzu výkonu obsahu.

 

Proč byste si měli číst článek do konce? Zásadní je dvojice argumentů:

 1. Pokud chcete analyzovat neomezené množství Instagram profilů z počítače bez zánětu palce.
 2. Protože v rámci integrace Creator Studia do Facebook stránek nemáte na výběr.

 

Účelem tohoto článku není hon za senzací ani návod krok za krokem jak pracovat s Creator Studiem, ale přinést zcela subjektivní pohled na jeho výhody mým okem. Tedy okem člověka, který za svou několikaletou praxi vyzkoušel většinu komerčních nástrojů na správu a analytiku sociálních sítí, a který je přesvědčený, že řeší řadu praktických scénářů.

 

Celý portál studia pro tvorbu obsahu rozděluji na základní pilíře:

 

1. Knihovna obsahu

Rozhraní správy knihovny obsahu ve Facebook Creator Studio

 

Místo, kde se schází veškerý váš obsah z vybraných stránek – dle publikované stavu v případě Facebooku, a to z tolika profilů, kolik si vyberete. Profily se navíc logicky řadí do kolekcí dle Business Managerů nebo si je můžete řadit dle vaší vlastní potřeby. Dle typu potom v případě Instagramu (Video, Photo, Carousel, Stories i IGTV), zde už pouze pro jeden konkrétní profil.

 

Rozhraní správy knihovny obsahu v Instagram Creator Studio

 

V případě Facebooku můžete obsah i pohodlně přidávat, vybírat videa zpřístupněná pro crosspost nebo tvořit playlisty videí. U Instagramu tato možnost přidávat příspěvky chybí. Alespoň nyní tedy Creator Studio neřeší otázku přidávání obsahu z počítače.

Proč se často využívá externích nástrojů pro správu sociálních sítí je schvalovací proces. Ten Creator Studio neřeší, ale protože je určeno pro malé a střední subjekty, procesy se tu dají snadno nastavit pomocí draftů a jejich plánování. Stále jsem přesvědčený, že procesy je potřeba nastavit hlavně mezi lidmi a sebelepší software je nevymyslí. Může pomoci, ale vyhodnoťte si sami, zda je pro vás taková funkcionalita zejména v interním týmu zásadním argumentem k placené aplikaci.

 

2. Přehledy

Náhled do kumulovaných přehledů, které podobně jako Analytics nabízejí příležitosti ke zlepšení.

 

Co Creator Studio řeší, jsou přehledy. Na Facebooku máte pokročilé možnosti filtrování dle datumu (libovolné)  a různé základní pohledy. Na ty podrobnější doporučuji jednoznačně Facebook Analytics. Nabízí ale pohled na loajalitu i příjmy z monetizace, které zřejmě většina profilů u nás bohužel nevyužije.

Řeší i otázku analytiky více než 5 instagramových profilů a to pohodlně z počítače. Jen tahle banality mi týdně ušetří i hodiny času. Tato data navíc Instagram skrz API nikam nepropouští, proto pro vás tyhle přehledy můžou mít zásadní význam, tak jako pro mě, protože je jinde než v mobilní aplikaci nezískáte. Bohužel je zde stejné omezení na historii dat 7 dní zpětně v případě demografických dat. Výsledky jednotlivých příspěvků můžete analyzovat libovolně, a to včetně Instagram Stories i IGTV. To je pro mě další zásadní argument, proč mi Creator Studio dává smysl.

Ukázka přebírání analytiky IGTV z Instagramu. Graf je renderovaný jako obrázek.

 

3. Home a Inbox

K úvodní obrazovce se zmíním jen krátce. V Instagram části není vůbec a v té Facebookové nabízí základní přehled příspěvků na vybraných profilech, výjezd z Insights za poslední týden a počet příspěvků a draftů. Pokud si nastavíte proces skrz schvalování draftů, vidíte tedy okamžitě, že máte makat.

Inbox na druhou stranu považuji za obrovsky důležitou a propracovanou utilitu pomocí které obsloužíte celkově komunikaci s uživateli ze všech stran – Messenger inbox, Facebook i Instagram komentáře za předpokladu, že ho máte propojený se stránkou. Pro community managery je tohle rozhraní z mého pohledu dostačující, dostatečně komplexní pro správu několika profilů napříč Facebookem a Instagram. Co zatím možné není je odpovídat na Instagram inbox. Ten budete muset stále řešit z mobilní nebo desktop aplikace (ano, Instagram má pro Windows aplikaci, pomocí které můžete odpovídat na inbox z počítače).

Pokud chcete řešit procesy a předávání otázek nadřízeným či kolegům, bude vám Creator Studio Inbox malý.

 

4. Vše ostatní

Stav oprávnění k monetizaci obsahu.

 

Už jen ve zkratce platforma obsahuje položku pro monetizaci – tedy zda je vaše stránka vhodná a nastavení plateb. Správce práv, který jsem nikdy neměl příležitost vyzkoušet, protože pro ni musí být stránka schválena a kolekci zvuků, se kterou se Creator Studio dostalo poprvé do povědomí.

Obě části potom mají rozhraní pro přehled spravovaných stránek s možností přidávání uživatelů.

 

Závěr

Zásadní výhodu vidím pro správce s několika profily, jejichž obsah chtějí mít pod kontrolou v jednom izolovaném rozhraní (bez nutnosti chodit na Facebook). Chtějí řešit community management z jednoho místa. Jako zásadní vidím analytiku Instagramu pro více než 5 profilů včetně Stories a IGTV. To je pro mě velký zlom, který mi udělal obrovskou radost, protože mi ušetří porci času při přepínání se mezi profily a neustálém nošení třech telefonů pro analýzu 15 profilů. Ufff!

Hurá do toho! – https://www.facebook.com/creatorstudio/

P.S.: Kdo by neměl přístup do Instagram Creator Studia, musí trpělivě přešlapovat a čekat na soudný den, který bude brzy.

Uživatelé se nyní dozvídají o přesunu přehledů ze stránek do Creator Studia pomocí této zprávy na Facebook stránce.

 

Share

Fakturační údaje

Václav Blahout

1. máje 308/45

36006 Karlovy Vary

IČ: 87329531   DIČ: CZ8707152047

Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku vedeného u MM Karlovy Vary pod č.j. ŽÚ/U10543/2010/Zel ze dne 27.9.2010.

Bankovní spojení

Peněžní ústav: Fio banka, a.s.

Číslo účtu: 2900085360/2010

IBAN: SK0483300000002900085360

SWIFT: FIOZSKBAXXX

Při poskytování mých služeb na webových stránkách mi pomáhají soubory cookies. Využíváním mého webu s jejich používáním souhlasíte.

JAKÉ OSOBNÍ ÚDAJE ZPRACOVÁVÁME A PROČ?

Zpracováváme osobní údaje, které nám svěříte sami, a to z následujících důvodů (pro naplnění těchto účelů):

Poskytování služeb, plnění smlouvy, organizace webinářů, školení

 • jméno a příjmení,
 • e-mailová adresa
 • telefonní číslo
 • poštovní adresu
 • fakturační údaje (název společnosti, IČ, DIČ, čísla bankovních účtů)
 • případně další údaje v závislosti na poskytnuté službě

Osobní údaje adresné a fakturační nezbytně potřebujeme k účelu plnění smlouvy.

E-mailovou adresu potřebujeme, abychom vám mohli vytvořit a zaslat přístupy do aplikace a webového rozhraní. Pokud se registrujete na vysílání některého z našich webinářů, vaši e-mailovou adresu nezbytně potřebujeme také k zajištění organizace daného webináře.

Vedení účetnictví
Pokud si objednáte některoý produkt či službu z naší nabídky, potřebujeme vaše osobní údaje (fakturační údaje), abychom vyhověli zákonné povinnosti pro vystavování a evidenci daňových dokladů.

Marketing - zasílání personalizovaných newsletterů (oprávněný zájem / souhlas)
Vaše osobní údaje (e-mail a jméno), pohlaví, na co klikáte v e-mailech a kdy je nejčastěji otevíráte, využíváme za účelem přímého marketingu - zasílání obchodních sdělení. Nechceme vám posílat letáky, které vás nezajímají. Proto sledujeme, jestli máte o naše e-maily zájem a pomocí toho, na co v e-mailech klikáte se vám snažíme přizpůsobit obsah těchto e-mailů.

Pokud jste naším zákazníkem vnímáme náš oprávněný zájem posílat vám tyto newslettery na míru maximálně po dobu 5 let od poslední objednávky.

Pokud od nás získáváte vzdělávání zdarma (e-book, webinář nebo jeho záznam) nebo se registrujete k odběru novinek na blogu, budeme vám zasílat naše newslettery na základě vašeho souhlasu, a to po dobu 5 let od jeho udělení.

Ve obou případech se můžete ze zasílání newsletterů odhlásit v každém obdrženém e-mailu. Nebudeme se na vás zlobit. Je to vaše právo.

Pokročilý marketing na základě souhlasu
Pouze na základě vašeho souhlasu vám můžeme zasílat také inspirující nabídky třetích osob nebo využít e-mailovou adresu např. pro remarketing a cílení reklamy na Facebooku, a to po dobu maximálně 3 let od udělení souhlasu. Ten lze samozřejmě kdykoli odvolat prostřednictvím našich kontaktních údajů.

Vaše osobní údaje si ponecháváme po dobu běhu promlčecích lhůt, pokud zákon nestanoví delší dobu k jejich uchování nebo jsme v konkrétních případech neuvedli jinak.

Fotografie a video záznamy ze seminářů
Na některých našich živých akcích - školeních, seminářích, … pořizujeme fotografickou dokumentaci či video záznam. Fotografie používáme v propagačních materiálech, především na webu. Video záznam slouží účastníkům online kurzu ke zhlédnutí. U těchto materiálů nikdy nenajdete jména účastníků, jedině pokud by se jednalo o referenci a to na základě souhlasu. Pokud byste na záznamech nechtěli být, dejte nám vědět na našich kontaktních údajích před pořádáním živé akce.

Vaše osobní údaje si ponecháváme po dobu běhu promlčecích lhůt, pokud zákon nestanoví delší dobu k jejich uchování nebo jsme v konkrétních případech neuvedli jinak.

PŘEDÁVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ 3. STRANÁM

K vašim osobním údajům mají přístup naši zaměstnanci a spolupracovníci, kteří jsou vázáni mlčenlivostí a proškoleni v oblasti bezpečnosti zpracování osobních údajů. Všichni táhneme za jeden provaz a o vaše údaje pečujeme jako o své vlastní.

Většinu zpracovatelských operací zvládáme sami v rámci našich aplikací a nepotřebujeme k nim zapojit třetí strany.

Pro zajištění dílčích zpracovatelských operací, které nedokážeme zajistit vlastními silami, využíváme služeb a aplikací zpracovatelů, kteří se na dané zpracování specializují a jsou v souladu s GDPR.

Všichni zapojení zpracovatelé jsou povinni vaše osobní údaje chránit stejně jako my a zavázali se nám k tomu svým prohlášením nebo smlouvou.

Jsou to především dodavatelé z oblasti: serverové infrastruktury, bezpečnosti a účetnictví.
Dále využíváme služby Google Analytics, v případě vašeho souhlasu Facebook pixel k cílení reklamy.

Je možné, že pro usnadnění a zkvalitnění zpracování se v budoucnu rozhodneme využít další aplikace či zpracovatele. Slibujeme vám však, že v takovém případě budeme na zpracovatele klást při výběru minimálně stejné nároky na zabezpečení a kvalitu zpracování jako na sebe.

IP, cookies a jiné online identifikátory

Při procházení našich webových stránek zaznamenáváme vaši IP adresu, jak dlouho se na stránce zdržíte, ze které stránky přicházíte a přicházíte-li díky některému z našich affiliate partnerů. Používáme soubory cookies, jejichž zpracování spadá pod zpracování osobních údajů.

Cookies používáme k následujícím účelům:

 • fungování webových stránek,
 • měření návštěvnosti webových stránek a vytváření statistik týkající se návštěvnosti a chování návštěvníků na webových stránkách,
 • provoz affiliate programu,
 • cílení reklamy, abychom vás neotravovali příspěvky, které vás nezajímají.

Používání cookies pro měření návštěvnosti webu, affiliate a přizpůsobení zobrazení webových stránek vnímáme jako svůj oprávněný zájem správce, neboť věříme, že díky tomu vám můžeme nabídnout ještě lepší služby.

Webové stránky lze používat i v režimu, který neumožňuje sbírání údajů o chování návštěvníků webu – tento režim je možný buďto nastavit v rámci nastavení prohlížeče, nebo je možné vznést proti takovému sběru na základě oprávněného zájmu správce námitku dle čl. 21 Nařízení, zasláním na kontaktní adresu vaclav@blahout.com. Vaše námitka bude poté vyhodnocena bezodkladně, nejpozději do 30 dní od obdržení. Cookies nezbytné pro funkčnost webu budou uchovány pouze po dobu nezbytně nutnou pro fungování webu.

Vznesete-li námitku proti zpracování technických cookies nezbytných pro fungování webových stránek, nelze v takovém případě zaručit plnou funkčnost a kompatibilitu webových stránek.

Cookies, které jsou sbírány za účelem měření návštěvnosti webu a vytváření statistik týkající se návštěvnosti a chování návštěvníků na webu jsou posuzovány v podobě hromadného celku a pseudonymizované podobě, která umožňuje identifikaci jednotlivce jen při vynaložení značného a odborného úsilí.

Cookies pro cílení reklamy budou zpracovávány na základě vašeho souhlasu. Naše webové stránky lze procházet také v režimu, který neumožňuje sbírání osobních údajů. Používání cookies můžete na svém počítači zakázat.

Souhlas prostřednictvím nastavení prohlížeče 

Uživatel určuje v nastavení svého PC, resp. v nastavení prohlížeče, zda má prohlížeč umožnit webovské stránce ukládat cookies do koncového zařízení. Toto nastavení lze považovat za souhlas se zpracováním osobních údajů. Prohlížeč je nástrojem zprostředkování souhlasu. Souhlas však nemůže zhojit jiné nedostatky, resp. nezákonnosti zpracování osobních údajů.

Souhlas splňuje definiční znaky souhlasu podle článku 4 bodu 11 GDPR: Je svobodný, konkrétní, informovaný a jednoznačný. Souhlas je vykládán ve vztahu k účelu, prostředku a způsobu zpracování osobních údajů, nikoliv k produktu či webovské aplikaci.

Jak zablokovat ukládání cookies?

Použití cookies můžete omezit nebo zablokovat v nastavení svého webového prohlížeče. Informace o nastavení konkrétního prohlížeče naleznete na uvedených adresách:

 • Internet Explorer: windows.microsoft.com
 • Google Chrome: support.google.com
 • Mozilla Firefox: support.mozilla.org
 • Opera: help.opera.com
 • Safari: support.apple.com

Cookies jsou dále zpracovávány podle účelu následujícími zpracovateli:
Služby Google Analytics, provozované společností Google Inc., sídlem 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA. Sesbírané cookies soubory jsou následně společností Google Inc. v souladu se Zásadami ochrany soukromí.

Služby Facebook Pixel, provozované společností Facebook Inc., sídlem 1601 Willow Road, Menlo Park, CA 94025, USA. Sesbírané cookies soubory jsou následně společností Facebook Inc. v souladu se Zásadami ochrany soukromí.

ZABEZPEČENÍ A OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Chráníme osobní údaje v maximální možné míře pomocí moderních technologií, které odpovídají stupni technického rozvoje. Chráníme je jako kdyby byly naše vlastní. Přijali jsme a udržujeme veškerá možná (aktuálně známá) technická a organizační opatření, která zamezují zneužití, poškození nebo zničení vašich osobních údajů.

PŘEDÁVÁNÍ DAT MIMO EVROPSKOU UNII

Data zpracováváme výhradně v Evropské unii nebo v zemích, které zajišťují odpovídající úroveň ochrany na základě rozhodnutí Evropské komise.

VAŠE PRÁVA

V souvislosti s ochranou osobních údajů máte řadu práv. Pokud budete chtít některého z těchto práv využít, prosím, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: vaclav@blahout.com.

Máte právo na informace, které je plněno již touto informační stránkou se zásadami zpracování osobních údajů.
Díky právu na přístup nás můžete kdykoli vyzvat a já vám doložím ve lhůtě 30 dní, jaké vaše osobní údaje zpracováváme a proč.

Právo na omezení zpracování můžete využít, pokud se domníváte, že zpracováváme vaše nepřesné údaje, domníváte se, že provádíme zpracování nezákonně, ale nechcete všechny údaje smazat nebo pokud jste vznesl námitku proti zpracování. Omezit můžete rozsah osobních údajů nebo účelů zpracování. (Např. odhlášením z newsletteru omezujete účel zpracování pro zasílání obchodních sdělení.)

Právo vznést námitku
Pokud se domníváte, že zpracováváme osobní údaje neoprávněně.

Právo na přenositelnost
Pokud byste chtěli své osobní údaje vzít a přenést k někomu jinému, budeme postupovat stejně jako při využití práva na přístup - jen s tím rozdílem, že vám informace dodáme ve strojově čitelné podobě. Tady potřebujeme alespoň 30 dní.

Právo na výmaz (být zapomenut)
Vaším dalším právem je právo na výmaz (být zapomenut). Nechceme na vás zapomenout, ale pokud si to budete přát, máte na to právo. V takovém případě vymažeme veškeré vaše osobní údaje z našeho systému i ze systému
všech dílčích zpracovatelů a záloh. Na zajištění práva na výmaz potřebujeme 30 dní.

V některých případech jsme vázáni zákonnou povinností, např. musíme evidovat vystavené daňové doklady po lhůtu stanovenou zákonem. V tomto případě tedy smažeme všechny takové osobní údaje, které nejsou vázány jiným zákonem. O dokončení výmazu vás budeme informovat na e-mail.

Stížnost u Úřadu na ochranu osobních údajů
Pokud máte pocit, že s vašimi údaji nezacházíme v souladu se zákonem, máte právo se se svou stížností kdykoli obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů. Budeme moc rádi, pokud nejprve budete o tomto podezření informovat nás, abychom s tím mohli něco udělat a případné pochybení napravit.

Odhlášení ze zasílání newsletterů a obchodních sdělení
E-maily s inspirací, články či produkty a službami vám zasíláme, jste-li náš zákazník nebo pokud jste od nás získali vzdělávání zdarma, na základě našeho oprávněného zájmu. Odhlásit se můžete prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém e-mailu.
V jiných případech (např. registraci pro odběr novinek) vám je posíláme jen na základě vašeho souhlasu. Ve všech případech můžete ukončit odběr našich e-mailů stisknutím odhlašovacího odkazu v každém zaslaném e-mailu.

MLČENLIVOST

Dovolujeme si Vás ujistit, že naši zaměstnanci i spolupracovníci, kteří budou zpracovávat Vaše osobní údaje, jsou povinni zachovávat mlčenlivost o osobních údajích a o bezpečnostních opatřeních, jejichž zveřejnění by ohrozilo zabezpečení Vašich osobních údajů.

Tyto zásady zpracování  jsou platné od 1.1.2019.